טיפים לפסטיבל מומלצים להורים

האם אתה יכול לקחת את הילדים שלך לפסטיבל? הרבה הורים חובבי פסטיבלים שואלים את עצמם את השאלה הזו במוקדם או במאוחר, וזו הסיבה שגדל הביקוש לפסטיבלים ידידותיים למשפחות. אם אתה רוצה ללכת להופעה עם הילדים שלך או אפילו לשקול ללכת לפסטיבל, הבטיחות והרווחה של ילדך היא בראש סדר העדיפויות. במאמר זה נסביר אילו פסטיבלים מתאימים למשפחות וכיצד ניתן למצוא פסטיבל ידידותי לילדים. כמו כן, אנו נותנים טיפים כיצד להפוך טיול לפסטיבל לחוויה נהדרת לכל המשפחה בין אם צעירים או מבוגרים.

טיפים לפסטיבל להורים: האם פסטיבלים מתאימים לילדים?

בין אם ילדכם מוכן או לא ללכת לפסטיבל אין שום קשר לגילו. ילדים גדולים יותר עשויים להרגיש מאוימים גם באירועים גדולים מכיוון שיש כל כך הרבה מה שקורה. ראשית, עליך לשאול את עצמך את השאלות הבאות:

 • לאיזה סוג פסטיבל היית רוצה ללכת? אפילו פסטיבלי מוזיקה משפחתיים הם הרבה יותר רועשים ותוססים מפסטיבלי אמנות ותרבות. פסטיבלים עם תוכניות ידידותיות למשפחות עשויים להתאים יותר לילדים צעירים יותר.
 • לאיזה סוג אווירה אתה מצפה? ברוב הפסטיבלים יש אווירת מסיבה רועשת. לא כל חובב פסטיבל יתחשב בעובדה שיכולים להיות ילדים או קטינים בפסטיבל או באתר הקמפינג. פסטיבלים הפונים אך ורק למבקרים בוגרים ידועים באווירת מסיבות פרועה למדי, שאולי היא לא המקום הטוב ביותר לילדים.
 • איך ילדכם מתמודד עם ההמולה והרעש? אם ילדכם ביישן, הוא או היא עלולים להרגיש מוצפים או אפילו מפוחדים על ידי קהל גדול. ילדים הרגישים מאוד לרעשים חזקים לא ירגישו בנוח בסביבת פסטיבל.
פסטיבלים בירושלים

לפני שאתם מתכננים לבקר בפסטיבל עם ילדים, הייתם צריכים לעשות "ריצת ניסיון" אחת או שתיים. אם ילדכם מעולם לא היה בקמפינג, אז כדאי להקים אוהל בגינה ולנסות לישון בשק שינה. כמו כן, מומלץ לבקר עם ילדכם בפסטיבלים עממיים קטנים יותר עם תוכניות ילדים או אירועים דומים לפני שאתם יוצאים לפסטיבל משפחתי גדול יותר.

פסטיבלים משפחתיים: איך אני יודע אם זה פסטיבל ידידותי לילדים?

ראשית, כדאי לעשות קצת מחקר על הפסטיבל לפני שמחליטים. אתה יכול להשתמש בטיפים הבאים כמדריך:

 • בחרו בפסטיבלים עם אווירה רגועה יותר, שכן קהל רב וחגיגות רועשות עלולים להכריע או להפחיד במהירות ילדים.
 • בחר פסטיבל קטן יותר. אם אזור הפסטיבל מסודר בצורה ברורה, אתה יכול לפקוח עין על הילדים שלך ויש פחות סיכוי לאבד אותם.
 • בפסטיבלים קטנים יותר שבהם יש פחות אנשים, לעתים קרובות קל יותר למצוא מקומות שקטים בקצוות של אתר הפסטיבל, שבהם אתה יכול לברוח מההמולה.
 • בדקו מראש באתר הפסטיבל אם יש הצעות ידידותיות לילדים, למשל, אתר קמפינג לכל המשפחה או תכנית לילדים.
 • חפשו מאמרים או בלוגים אחרים של הורים שלקחו את ילדיהם לפסטיבל. על ידי כך, תוכלו לקבל מושג טוב יותר האם הסביבה והאווירה יתאימו לילדים.

האם ידעת ש:

הורים רבים מייעצים לתת לילדים צמיד פסטיבל, שעליו מופיעים שם ההורים ומספר הטלפון. ילדים גדולים יותר צריכים להיות מודעים לצוות האבטחה, שלרוב לובשים אפוד עם נראות גבוהה, או איש צוות במדים. יש ליידע אותם עם ההגעה לפסטיבל כדי שידעו לאילו מבוגרים הם יכולים ללכת במקרה חירום.

מה ההבדל בין פסטיבל ילדים לפסטיבל למשפחות?

לא כל הפסטיבלים מתאימים לילדים. עם זאת, כשאתה מחפש פסטיבל ידידותי לילדים אתה צפוי להיתקל בהרבה מונחים שונים כגון: פסטיבל משפחתי או פסטיבלים למשפחות, פסטיבל לילדים, פסטיבל ידידותי לילדים. עם זאת, לא לכל המונחים הללו יש אותה משמעות.

פסטיבל ילדים: 

לפי אתר מומלצים, פסטיבלי ילדים מאורגנים אך ורק לילדים. בדרך כלל יש שפע של פעילויות משחק, סדנאות או דוכני אומנות ויצירה ותוכניות במה ידידותיות לילדים, שבהן ילדים יכולים לעתים קרובות לקחת חלק. ילדים יכולים ליהנות מאוד ולשרוף קצת אנרגיה בפסטיבלים מסוג זה.

פסטיבלים למשפחות או פסטיבלים משפחתיים: 

הרבה פסטיבלים רוצים להיות ידידותיים יותר למשפחות, וזו הסיבה שעכשיו תמצאו עוד הצעות למשפחות באירועים מבוססים. בהתאם למארגן האירוע ישנם מתקני שעשועים, תוכניות לילדים או פעילויות מעשית לילדים, מה שהופך אותם לאחד הפסטיבלים הטובים ביותר למשפחות שכן זוהי חוויה נהדרת לכל המשפחה.

ידידותי לילדים או למשפחה: 

המונח הזה משמש לרוב באופן כללי לפסטיבלים שאפשר ללכת אליהם עם ילדים, אבל זה לא מבטיח שיש תוכניות מיוחדות לילדים בפסטיבל.

בני כמה ילדים צריכים להיות כדי ללכת לפסטיבל?

ההורים יכולים להחליט מתי הם רוצים לקחת את ילדם איתם לפסטיבל. תוך כדי החלטה, חשוב שתחשוב אם ילדך יהנה מהחוויה. לרוב לא כדאי לבקר בפסטיבל עם ילדים קטנים בגלל רמת הרעש. אם אתם לא בטוחים, כדאי אולי ללכת לפסטיבל למשפחות. רוב הפסטיבלים מפרטים את הקבלה שלהם וכל מגבלות גיל בתנאים וההגבלות שלהם או בסעיף השאלות הנפוצות בדף הבית שלהם. 

מארגנים רבים מודיעים לבאי הפסטיבל על התנאים והתקנות השונים עבור אזור הקמפינג ואזור הקונצרטים. ברוב המקרים ילדים מתחת לגיל 6 או 8 אינם מורשים להיכנס למתחם האירוע גם בליווי הוריהם. תקנות הקבלה לפסטיבלים ידידותיים לילדים הם לרוב שונים. פסטיבלים למשפחות בדרך כלל מאפשרים לילדים צעירים להיכנס אם הם תמיד מלווים ומפוקחים על ידי האפוטרופוס שלהם.

אל תשכח:

כדאי להימנע מביקור בפסטיבל מוזיקת רוק או מטאל עם ילדים צעירים, מכיוון שהם ידועים במוזיקה הרועשת שלהם. במקרה זה, הגנת הרעש אינה מספיקה כדי להגן על אוזני הילדים, שיכולות להיות די רגישות.

מה אני צריך להכין כדי לקחת את הילד שלי לפסטיבל?

לאחר שהחלטתם על פסטיבל ידידותי לילדים, השלב הבא הוא לתכנן את הטיול כך שיהיה כיף לכל המשפחה. להלן תמצאו כמה טיפים על הדרך הטובה ביותר להתכונן לקראת יציאה לפסטיבל עם ילדים:

לארגן פסטיבל
 • תכננו בערך מראש אילו להקות תרצו לראות או באילו סדנאות תרצו להשתתף. עם זאת, עליכם להיות מעט גמישים כדי שתוכלו להתאים לצרכים של ילדכם.
 • אפילו אירועים באוויר הפתוח ידידותיים לילדים יכולים להפוך במהירות למכריעים. אתה צריך לשים לב לילד שלך כדי לראות איך הוא מרגיש. אם הם מתעייפים או מתרגשים יתר על המידה, ייתכן שתצטרך לעזוב מוקדם מהמתוכנן.
 • הגנה על שמיעה לילדים היא חובה מוחלטת בפסטיבלי מוזיקה, גם אם האירוע הוא ידידותי למשפחות. אסור גם לעמוד ליד הרמקולים בגלל עוצמת הרעש.
 • בהיותך בפסטיבל ביום חם, עליך לוודא שילדך שותה מספיק ויישאר מחוץ לשמש. עליך להקפיד למרוח קרם הגנה באופן קבוע וילדך יזדקק לכיסוי ראש מתאים.
 • ביגוד צבעוני יכול לעזור לך לפקוח עין על ילדך וגם מקל על הזיהוי שלו בקבוצת ילדים. אל תשכחו לארוז בגדי גשם ומגפי וולינגטון לילדכם.
 • יש עוד הורים במעגל החברים שלך שחובבי פסטיבלים? אז אולי יהיה רעיון טוב ללכת כקבוצה גדולה יותר כי הילדים שלכם תמיד יוכלו לשחק עם הילדים האחרים.
 • אתה והשותף שלך יכולים לסירוגין לטפל בילד שלך. כך הורה אחד יכול להישאר ולהירגע עם הילד בקמפינג וההורה השני יכול לבלות זמן ליהנות ולחקור את הפסטיבל.

תקציר: טיפים לפסטיבל מומלץ להורים

לפני שתצאו לפסטיבל הראשון שלכם כמשפחה, כדאי לברר על כל ההנחיות והתנאים וההגבלות של האירוע ואם יש מגבלות גיל. אם שמתם לב במהלך שהותכם שילדכם נהיה המום מהמצב או שנראה שהוא עייף, אז כדאי לקחת הפסקה או לעזוב. כפי שאתה מכיר את ילדך, אתה אמור להיות מסוגל לשפוט מתי הפסקה או יציאה קצת יותר מוקדמת מתאימה. על ידי כך, זמן השהייה בפסטיבל יישאר כמשהו בלתי נשכח וחיובי לכל המשפחה.

קרא גם:

שתף את הפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן